Kroonika(lühidalt)

  • Põlula raamatukogu avati 1. oktoobril 1947.a.
  • Raamatukogu täielik nimi oli PÕLULA KÜLANÕUKOGU RAHVARAAMATUKOGU.
  • Esimeseks töötajaks oli Leonore Tammiste.(Tuularu) 1.okt.1947-1.okt.1950
  • Raamatukogu asus Põlula rahvamajas.
  • 1949.a. aprilli tuleõnnetuses hävis Põlula rahvamaja ja raamatukogu.
  • Peale põlengut vahetas raamatukogu pidevalt asukohta ,asudes Põlula kooli ülemises ja alumises majas, Mältoni majas ja Põlula viinavabrikus.
  • 1961.a. kolib raamatukogu Ulvi külasse Ulvi mõisa II korrusele. Raamatukogul põrandapinda 30m²
  • 1962.a.peale korralikku remonti saab raamatukogu 70m² põrandapinnaga ruumi Ulvi mõisa teisel korrusel.
  • 1974.a toimub raamatukogude üleminek tsentraliseeritud süsteemile. Raamatukogu täielik nimetus on Rakvere Rajooni Keskraamatukogu Põlula haruraamatukogu
  • 1979.a. Muudeti raamatukogu nimi seoses asukoha muutumisega. Raamatukogu on nüüd Ulvi haruraamatukogu
  • 1983.aastast on raamatukogu 1.oktoobrist - 30.aprillini avatud pühapäeval ,suletud laupäev ja esmaspäev.
  • 1991.a. sai raamatukogust Rägavere valla allasutus ja sai nimeks Ulvi raamatukogu
  • 1991. 10. dets. kolib Ulvi raamatukogu lasteaia majja. Raamatukogu saab oma kasutusse rühma ruumi, mille pind on 140 m²
  • 1992.a. alates tõuseb pidevalt raamatukogu lugejate, külastuste ja laenutuste arv.
  • 1998.a. 14.okt kolib raamatukogu elumajja nr.106 raamatukogu pindala on 76 m².
  • Raamatukogu saab uue mööbli.
  • 1999.a. saab raamatukogu juurde 2.toalise korteri teisel tasapinnal ja raamatukogu kasutada on nüüd 112 m² pinda.
  • Raamatukogu korraldab lugejatele küsitluse teemal “Ulvi raamatukogu kiiresti muutuvas ajas.”
  • Küsitlusest selgus, et lugejad soovivad raamatukogusse paljundusmasinat ja lugejaarvutit. Internetist ei julgetud unistadagi.
  • 1999.a. saab raamatukogu juhataja oma töölauale Rägavere vallalt kasutatud arvuti ja printeri.
  • 2001.a. saab raamatukogu koopiamasina.
  • 2002.a. saab raamatukogu interneti püsiühenduse. Perekond Pulk annetab raamatukogule arvuti ja monitori. Nüüd saavad ka lugejad kasutada arvutit ja internetti.

(koostas L.Pall)

  • 2012.a. veebruaris kolib raamatukogu tagasi Ulvi mõisa, seekord esimesele korrusele. Samal aastal vahetatakse välja kaks vana arvutit uute vastu. Raamatukogus on peale arvutite veel: koopiamasin, 2 printerit, skanner-koopiamasin, teler, kodukino, mini-muusikakeskus

Ulvi (Põlula) raamatukogus töötanute nimekiri

1.Leonore Tuularu (Tammist) 1.10.1947- 1.10.1950

2.Hilda Klaudisal 1.10.1950

3.Heljo Senka -19.12.1952

4.Maimu Nurmse 19.12.1952-23.11.1953

5.Linda Pärna 23.11.1953-04.02.1954

6.Leida Rohumets 04.02.1954-05.1955

7.Leida Vahi 06.1955-09.1955

8.Anna Valdre 1.09.1955.-31.12.1957

9.Kaarel Nurmse 1.09.1958.-15.10.1959

10.Natalie Luuk 15.10.1959-1.11.1960

11.Ellen Murumaa 1.11.1960-30.08.1961

12.Ellen Ruus 1.11.1961-1.12.1962

13.Viivi Saar (hiljem Kallasaru) 1.12.1962-31.12.1970

14.Vaike Kruuser 1.01.1971-31.03.1971

15.Mirjam Aamer 1.06.1971-1.09.1971

16.Juta Tepo 1.09.1971-15.02.1972

17.Maia Lepp 15.03.1972-24.11.1973

18.Vilja Varik 1.12.1973-1.10.1974

19.Liia Pall 1.11.1974.- 14.08.2007

20.Irina Muttonen 14.08.2007 - 26.12.2007

21.Liia Pall 27.12.2007-30.07.2009

22.Tea Runovski 01.08.2009