Eesti Külaliikumine KODUKANT alustas oma tegevust mitteformaalse liikumisena 1996 aastal. Juriidilise registreerimiseni jõuti 1997. aasta 9ndal oktoobril, mil organisatsioon asutati ametlikult mittetulundusühingute liiduna.

Eesti Külade Maapäev on külaliikumise ühine ettevõtmine, mis toimub 2011.a üheksandat korda. Maapäeva kaudu jõuab maa- ja külaelu edendajate hääl Riigikokku ja ministeeriumidesse ning rahvusvahelisele tasandile. Töögruppides arutatud teemade tulemustele rajatakse võrgustikutöö järgnevaks kaheks aastaks.

 

Vinni valla Rägavere piirkonna aktiivsemad külaseltsid: 

Kantküla MTÜ Külaselts KAIPraegune Kantküla küla koosneb neljast endisest külast: Kantküla, Liivu, Metsaserva ja Valgesoo kus oli juba üksi 26 talu. Pole teada täpselt kui palju talusid oli teistes külades. Veel 1962 aastal oli külas 151 elanikku. 1968 oli juba 125 ja 1970 aastal 115 elanikku.

Miila Küla lehekülg facebook-s (suhtluskeskkond)Miila küla asub piirkonnas, mida võib nimetada Virumaa südameks. Elame Lääne-Virumaa idaservas, Rägavere vallas, kaugel tõmbekeskustest, ent siiski on siin tore ja igati elamisväärne. Miilas on püsielanikke ligi 45, suvisel ajal ligi 60 inimest 21. majapidamises.

MTÜ Sae küla blogi Sae küla on ilus pisike küla Lääne-Virumaal, Rägavere vallas. Ühiste eesmärkide elluviimiseks ja küla huvide kaitsmiseks sai loodud MTÜ, mille nimeks otsustati panna Sae küla. Siit leheküljelt on võimalik lugeda MTÜ ja küla tegemiste ja uudiste kohta. Veel Sae külast "Põliskodude Eesti"

 

> Esilehele